środa, 10 lutego 2021

Dzień Patrona 2021

Dziś obchodzimy pięćdziesiątą dziewiątą rocznicę śmierci patrona szkoły podstawowej w Strupinie Dużym - Władysława Broniewskiego. W ramach obchodów święta szkoły uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym i Wielkim Szkolnym Teście "Ile wiesz o swojej szkole?". Pierwszy konkurs był skierowany do najmłodszych - dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III, natomiast drugi - do uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczestników konkursu plastycznego było zilustrowanie wybranego wiersza o tematyce zimowej autorstwa Władysława Broniewskiego. Na konkurs plastyczny wpłynęło 80 prac wykonanych pod kierunkiem wychowawców, pań: Magdaleny Mazurek, Barbary Werner, Emilii Wesołowskiej, Marty Zapory, Justyny Kondej i Marioli Trynieckiej. Dzięki kreatywności wychowawców i zaangażowaniu uczestników konkursu powstały wyjątkowe prace, które można podziwiać w galerii biblioteki szkolnej.

Laureaci konkursu plastycznego:


Aleksander Seredowski 
Oddział przedszkolny 0"a"

 

Paulina Nowik
Oddział przedszkolny 0"b" 
 

Aleksandra Kaczor
Klasa I 
 
 

Zuzanna Szewczuk
Klasa II"a"

Kacper Wojtiuk
Klasa II"b"

Oliwia Świderska
Klasa III

W Wielkim Szkolnym Teście "Ile wiesz o swojej szkole" wzięło udział 54 uczniów klas IV-VIII. Test on-line z pytaniami zamkniętymi jednokrotnego i wielokrotnego wyboru okazał się dla uczestników trudny, bo próg pozytywnych odpowiedzi osiągnęło 72% zdających. Najłatwiejsze okazało się pytanie nr 7 o imię i nazwisko patrona szkoły, a najtrudniejsze było pytanie o rocznicę śmierci Władysława Broniewskiego. 
 
 
Laureaci konkursu:
  • I miejsce (100% udzielonych odpowiedzi) - Aleksandra Mazurek (klasa V),
  • II miejsce ex aequo -  Julia Socha (klasa VIII), Natalia Tabuła (klasa VI) i Giovanna Crispino (klasa VIII),
  • III miejsce - Michał Kruk (klasa VIII),
  • wyróżnienia: Kacper Kotek (klasa VIII), Iga Łopacka (klasa IV) i Sylwia Kwiatek (klasa IV).

 Gratulujemy laureatom konkursów!

Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz pozytywne oceny. 

Koordynatorem Dnia Patrona w naszej szkole była nauczyciel bibliotekarz Jowita Mróz.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Co sądzisz o tym wpisie?

Czytamy na dzień Mamy!

Zapraszamy na Szkolny Konkurs "Czytamy na Dzień Mamy!" Yellow and Pink Watercolour General Greetings Mother's Day Land...